Płyty MDF produkowane są w 3 odmianach: MDF, LDF, HDF. Są to produkty drewnopochodne, powstałe w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jest to materiał o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, dzięki czemu posiada doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.

Zapisz

Zapisz

Zastosowanie:

  • MDF – Medium Density Fibreboard – jest to średniogęsta płyta z włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli oraz artykułów wykańczania wnętrz takich jak listwy ozdobne, panele ścienne, kasetony a także do produkcji artykułów stolarki budowlanej np. drzwi. Ze względu na walory powierzchni nadają się do uszlachetniania poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowymi, lakierowanie oraz oklejanie sztuczną i naturalną okleiną.
  • LDF – Low Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF jest materiałem bazowym do produkcji paneli ściennych użytkowanych w pomieszczeniach suchych. Stanowią one również materiał bazowy do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.
  • HDF – Hight Density Fibreboard – jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Płyty HDF są przeznaczone do produkcji paneli podłogowych. Są także materiałem nośnym do powlekania laminatami HPL i CPL, papierami żywiczymi i okleinami naturalnymi. Produkty wykonane na bazie płyty HDF standard są przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach suchych.

Fornir

Fornir naturalny to bardzo cienkie płaty drewna pozyskiwane przez skrawanie płaskie lub obwodowe z drzew. Forniry naturalne (z wyjątkiem mahoniu) mogą być barwione. Do produkcji gablot wykorzystujemy następujące forniry naturalne: dąb, buk, olcha, czereśnia, mahoń.

Fornir rekonstruowany (modyfikowany) to bardzo cienkie płaty drewna, które uzyskuje się poprzez skrawanie wcześniej sprasowanych i barwionych równie cienkich arkuszy obwodowo zeskrawanych z drzewa. Zaletą forniru rekonstruowanego jest 100% powtarzalność wzoru i koloru. Wykorzystujemy również forniry modyfikowane europejskie i egzotyczne, o wzorach prostosłoistych i innych (fladery, pawie oczka).

Zapisz